Книжкова полиця

22 січня, в Україні відзначають День Соборності і Свободи. Це свято відзначається щороку у день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.

     Урочистий Акт злуки Західно-Української Народної Республіки та Української Народної Республіки в єдину соборну Українську державу проголосила директорія УНР 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.
     «Віднині зливаються в одне ціле  віками розділені частини України -  Галичина, Буковина, Закарпаття та Придніпрянська Україна – в одну велику Україну. Збулись мрії, заради яких жили та заради яких вмирали кращі сини України. Віднині є одна незалежна Українська Народна Республіка», - так було написано в Акті злуки.
     Офіційний державний статус День Соборності України отримав в 1999 році, а в 2011 було встановлено День Соборності і Свободи України.
     Щороку 22 січня на вулицях міст і сіл України українці стають в живий ланцюг, що символізує об’єднання країни.
     Книжкова виставка в бібліотеці привертає увагу та пропонує замислитись над історією нашої країни, сьогоденням  та майбутнім українського народу.
 
 
 


«І поліг наш народ наче скошене жито» виставка спомин
до Дня пам’яті жертв голодомору
 
Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
 
  На вшанування пам'яті жертв геноциду Українського народу 1932 - 1933 років в Україні, бібліотека організувала виставку спомин «І поліг наш народ наче скошене жито».
  На виставці представлені документальні книги та статті, спогади свідків тих жахливих подій, художньо-документальна книга відомого українського письменника В. Барки "Жовтий князь"


Бібліотекар Приходько Т.В.
 
Шановні користувачі до вашої уваги нове  
надходження книг для дітей та дорослих.
1 квітня - Міжнародний день птахів.
   Міжнародний день птахів з'явився у кінці ХІХ століття в Америці. Буквально за кілька років він став дуже швидко поширюватися по різних країнах. Це свято вважається найпершим, що з'явилися в так званому «екологічному календарі». Відзначати в Європі його почали вже в 1906 році.
1 квітня - Міжнародний день птахів. Справа не тільки в тому, що багато років тому в цей час була підписана Конвенція про захист пернатих. Приблизно в цей час птахи якраз прилітають із зимівель додому. Першими «в рідні пенати» прибувають граки. За ними - качки, гуси, журавлі. Після них - дрозди, вівсянки, зяблики і т.д.

  В Новооржицькій селищній бібліотеці було організовано та проведено огляд літератури книжкової виставки «Жива душа природи».

Запрошую до бібліотеки!
Шановні користувачі бібліотеки до вашоі уваги в бібліотеці нове надходження книг для дітей (молодого, середнього та старшого віку), та дорослих.
Книжкова виставка «Рідна, калинова, щира і чудова - все це наша мова"

  Яскравим заходом до Дня рідної мови стала презентація книжкової виставки «Рідна, калинова, щира і чудова - все це наша мова» проведена для дітей селища Новооржицьке бібліотекарем Приходько Т.В.
   Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов'язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями і наші діти з любов’ю зберігають та використовують це надбання.Коментарі