Про нас

Новооржицька селищна бібліотека веде свою історію з 1981 року. Після того як в селищі цукроварів в 1980 році розпочала свою діяльність Новооржицька селищна рада.
     За 34 роки свого існування бібліотека не одноразово змінювала своє місце перебування.  В 1981 році селищна бібліотека знаходилась по вул. Леніна, 4. На даний час вона перебуває за адресою  пр. Миру, 2. Площа бібліотеки 65 кв.м. На жаль всі приміщення в яких розташовувалася бібліотека - пристосовані.
     Перший запис 15.06.1981 р.  в інвентарній книзі зробила бібліотекар Жук О.І., яка багато зробила для розвитку бібліотеки. Естафету в 1994 році перейняла талановита бібліотекар Білоус Л.К., яка пропрацювала та пішла на заслужений відпочинок  в 2013 року.  З 2013 року і по -  нині  працює молода, ініціативна Приходько Т.В., яка заочно здобула професію бібліотекаря в Гадяцькому коледжі культури і мистецтв.
    Станом на 1.01.2015 року фонд бібліотеки становить 16956 документів. В основному це художня література. Нині бібліотека  щорічно обслуговує понад 500 користувачів.
   Основні напрямки індивідуальної та масової роботи в цей час – це пропаганда книги, виховання патріотичних та інтернаціональних почуттів, любові до праці, профорієнтація юного покоління. В бібліотеці проводилися літературні ранки, бесіди, бібліографічні огляди. Відродження національних традицій, краєзнавство - один із пріоритетних напрямів роботи закладу. Систематично вдосконалюються форми і методи роботи з читачами відповідно до вимог часу. Помітного розвитку набула робота на допомогу утвердження української державності, виховання національної самосвідомості.
    Значну увагу бібліотека приділяла трудовому вихованню та профорієнтації підростаючого покоління. Для цього складаються списки рекомендованої літератури, проводяться бесіди.
   Це невід'ємна складова культурного життя селища. Протягом всіх років існування, незалежно від статусу, бібліотека виконувала покладені на неї функції. І завжди її діяльність, була тісно пов’язана із суспільно-політичним розвитком селища.

    Незважаючи на вік науково – технічного прогресу, селищна бібліотека залишається інформаційним центром селища, центром духовного становлення особистості, забезпечує загальнодоступність до знань. Бібліотека старається крокувати в ногу із часом, впроваджуємо інноваційні форми роботи – бібліотечний флешмоб, різноманітні майстер – класи, малюнок на асфальті, пальчиковий малюнок, беремо участь у конкурсах та акціях. Адже, місія бібліотеки – створювати людям умови для духовного росту, самоосвіти і самовиховання, допомагати у вихованні гармонійно розвинених громадян, гідних жити і творити сьогодення, що вбирає в себе заповіти, традиції попередніх поколінь.

Коментарі